Apartmánový komplex se službami v Trnové

V roce 2009 nás oslovila investorka s požadavkem na vypracování projektu pro apartmánový komplex se službami - domov s pečovatelskou službou pro seniory. K tomuto účelu byl zakoupen rozestavěný kompex wellness hotelu (nedokončená hrubá stavba).

Součástí zadání bylo upravit stávající rozestavěné objekty pro potřeby domova se zvýšenými požadavky na provoz. Skeletový konstukční systém původního návrhu umožňoval změny ve vnitřní dispozici a také zvětšení celého kompelxu. Celková výška objektu A byla zachována, ale bylo rozšířeno jeho 3. NP na celou plochu objektu. Objekt B byl o 1,5 patra zvýšen a úroveň střechy byla tak zarovnána s úrovní střechy objektu A. Objekt B byl dále rozšířen o vertikální komunikační protor (výtah a schodiště).

Oba hlavní objekt jsou stojeny vstupník krčkem, ve kterém je umístěna recepce. Oba objekty mají 3 nadzemní podlaží. Objekt A má navíc ještě podzemní podlaží. V tomto podzemním podlaží se nachází společná jídelna pro celý komplex, kuchyň s kapacitou cca 150 jídel denně, společná prádelna, vodoléčba, masérna, šatny pro zaměstnance, dílna pro volnočasové aktivity a tělocvična, která je používána zároveň jako kino. V přízemí objektu A najdeme kromě kanceláří i společenský sál s kavárnou a bufetem, kadeřnické studio a byty pro klienty. Přízemí pavilonu B je vymezeno pro ordinaci lékaře, sesternu s non-stop provozem, denní stacionář a pokoje pro pacienty s omezenou schopností pohybu nebo trvale připoutané na lůžko.

V druhém a třetím nadzemní podlaží objektu A dále nalezneme byty pro klienty různých velikostí (pro 1 nebo 2 osoby). Některé byty mají vlastní balón nebo bez. Z centrální prosvělovací haly je umožněn přístup do denních místností, kde se mohou obyvatelé scházet k společenským aktivitám a přijímat větší návštěvy.

V druhém nadzemním podlaží objektu B jsou umístěny klimatizované pokoje pro klienty s nějakým druhem postižení, které jim umožňuje běžný pohyb, ale vyžadují větší mítu asistence. V třetím nadzemním podlaží objektu B jsou situovány luxusnější apartmány s rozlehlými terasami pro náročnější klienty.

K objektům patří velký oplocený park s chodníčky a lavičkami pro příjemné procházky v bezpečí areálu kompelxu. Před objekty je umístěno parkoviště pro klienty i návštěvy s garáží pro technické zázemí komplexu. Součástí projektu bylo i gabionové oplocení areálu včetně vjezdových bran a zastávky autobusů. Senioři to budou mít opravdu pár kroků pro cesty na výlety, za zábavou i na nákupy.

Zajímavostí je technologie vytápění a ohřevu teplé vody a vody pro vzduchotechniku, kterou kompletně obstarává šest tepelných čerpadel systému vzduch-voda. Těchto 6 vnitřních zdvojených jednotek umístěných v technické místnosti v suterénu spojovacího krčku získává energii z  12 venkovních jednotek, které jsou umístěny na střeše objektu B. Objekt je napojen na vodovodní síť, ale má zároveň i vlastní studny a akumulační nádrž pro dešťovou vodu. Voda z těchto zdrojů  bude používána pro potřeby prádelny objektu a jako užitková voda pro splachování wc a zálivku parkových ploch.

Hlavními stavebními materiály jsou nosná skeletová ocelobetonové konstrukce v kombinaci s porobetonovými tvárnicemi. Jako izolace obvodového pláště je použita minerální vata. Střecha je plochá s hydroizolační fólií. Jako zateplení je zde použit polystyrenem. Izolace jsou zatížené kačírkem. Vnitřní pohodu obstarává, kromě vytápění, kombinace okenních slunolamů, venkovních rolet a v některých místnostech i klimatizace. Ve všech místnostech je rozvedeno podlahové vytápění, podlahová krytina je marmoleum a PVC.

Zajímavým interiérovým prvkem je prosvětlené atrium, vedoucí všemi podlažími objektu A.

Bezbariérové vstupy jsou ve všech pobytových místnostech a prostorách služeb samozřejmostí.

Apartmánový komplex je těsně před dokončením, najdete jej v obci Trnová u Jíloviště a v letošním roce by měl přivítat své nové obyvatele a klienty. V budoucnu zde najde svůj nový domov cca 60 klientů a práci cca 20 zaměstnanců.

 

Pohled na hlavní vstup a jižní fasádu objektu A

Pohled z terasy objektu B na jižní fasádu objektu A

Pohled z parku na objekt A

Park za objekty apartmánového komplexu

Přízemí centrální haly v objektu A - prosvětlení jídelny v suterénu pochozím protipožárním zasklením

Jídelna v suterénu objekt A

Centrální hala v objektu A (2. nadzemní podlaží)

Jednolůžkový pokoj

Lůžkový pokoj

Každý pokoj má vlastní koupelnu se sprchovým koutem

Masážní vany v suterénu objektu A

Jižní fasáda objektu B

Jižní fasáda objektu A

Vstup od parku - objekt A

Pohled od hlavního vstupu

 Parkoviště a garáž

Světlík v centrální hale objektu A

Interiér jednolůžkového pokoje v objektu A (1)

Interiér jednolůžkového pokoje v objektu A (1)

 Vizualizace jídelny v suterénu objektu A

 Vizualizace jídelny v suterénu objektu A

Vizualizace kavárny v přízemí objektu A

Vizualizace kavárny v přízemí objektu A

Objekt A - západní strana

Ocelový skelet vyzdívaný Ytongem

Objekt A  - jižní fasáda

Ocelová konstrukce - objekt B

Objekt B - jihovýchodní roh

Objekt B - východní fasády

Parkoviště

Gabionové oplocení a autobusová zastávka


Vyberte si dům snů

Dispozice

Cena domu

Počet podlaží

Typ domu

Název