5 tipů, jak si v novém domově vykouzlit pohodu

15.09.2018 09:09

5 tipů, jak si v novém domově vykouzlit pohodu

Po nastěhování se do nového bytu či domu sice zpočátku převládá radostná euforie, nicméně abyste byli zcela zabydlení, je třeba myslet na pár doplňků. I přesto, že základní nábytek už máte vybrán a pořízen, může vašemu novému obydlí scházet trocha té útulnosti. Vykouzlete si ji pomocí 5 tipů, které vašemu domovu přinesou tu pravou domácí atmosféru.

1. Ložní prádlo, které si zamilujete

Ač se může zdát, že se jedná o banální věc, kterou má doma každý, neměli byste své ložní prádlo při výběru zanedbávat. Je jedním z klíčových dekoračních prvků v ložnici a vyberete-li si výraznější vzory i barvy, pak hraje zásadní roli při utváření finálního dojmu z místnosti.

Máte-li výraznější výmalbu či nábytek, pak volte světlé pastelové barvy. U střídmějších interiérů se naopak můžete vyřádit výraznými barvami i vzory. Navíc je velmi praktické, že povlečení můžete měnit a i váš vzhled ložnice tak nezůstane stále stejný. Nezapomeňte ani na dekorační polštářky, které dojem útulnosti ještě znásobí.

2. Dopřejte si relax v křesle

Závěsné křeslo

Můžete si lebedit na sedačce, ale mít své vlastní křeslo, to je kumšt. Můžete jej využít na spoustu činností od čtení až po sledování televize. Je skvělé mít koutek určený jen pro vás. Barevně a stylově vůbec nemusí ladit se zbytkem místnosti, křeslo je zkrátka prvek, který obstojí i sám o sobě, ba čím výraznější, tím lepší.

Kromě rozličných stylů existují i vychytávky v podobě křesel houpacích, která můžete pořídit i v moderní minimalistické variantě, nebo závěsná houpací křesla, která se připevní do stropu a oblíbí si je celá rodina.

3. Světlo, které nepotřebujete elektřinu

Lucerna

Světelné zdroje nemusí být pouze na elektřinu. Ač si můžete pořídit lampy se stmívači, které navodí skvělou atmosféru, stejný efekt vám pomohou zařídit svíčky.

Skvělým doplňkem jsou navíc lucerny, které můžete zvolit dřevěné či kovové. Dopřejte si jich několik a nebojte se vybírat i z různých velikostí. Pomohou vám navodit tu správnou večerní pohodu třeba na balkoně nebo terase.

4. Kus přírody u vás v obýváku

Květináče

Nemusíte žít s pocitem, že každá rostlina v květináči, kterou si pořídíte, za pár dnů uschne. Pořiďte si zkrátka takovou, která bude nenáročná na údržbu a která vám vydrží dlouhé roky. Není totiž nad trochu zeleně, díky které se vám hned bude lépe dýchat. Vyzkoušet můžete klasické kaktusy, které se dají pořídit i v praktickém skleněném domečku, který simuluje jejich přirozené prostředí.

Ale skvěle poslouží i jiné rostliny nenáročné na údržbu - aloe vera, dracéna nebo takzvaný zelenec. Vyřádit se můžete i na rozmanitých květináčích, které mohu být dalším výrazným dekoračním prvkem.

5. Nezbytné je i prostírání

Ač je v dnešní době mimořádně populární čistý prostor bez zbytečných dekorací, nezapomenout byste měli na svůj jídelní stůl. Nemusíte jej ozdobit přímo ubrusem po babičce nebo dečkou. Je ale dobré mít po ruce něco, čím jej vyzdobíte při večeři nebo společné rodinné snídani.

Mohou to být klasická prostírání, anebo zvolte velmi vkusné běhouny na stůl, které můžete měnit podle barev i nálady. Parádu uděláte i dekorační vázou anebo sadu dochucovacích kořenek, které by na stole měly mít své místo.

Autorka: Michaela Kratochvílová


Vyberte si dům snů

Dispozice

Cena domu

Počet podlaží

Typ domu

Název