Projekty bungalovů: Vyberte si z našich typových nebo individuálních projektů

Vyberte si z typových nebo individuálních projektů bungalovů.Bungalovy jsou jednopodlažní rodinné domy, které si postupně získávají stále větší oblibu. Ať už u mladých rodin či párů, kterým děti tzv. vylétly z hnízda. Tyto jednoduché přízemní domky, které mají kořeny v Indii, jsou tu ale s námi téměř 200 let.

Postupně poznáváme všechny výhody bydlení v bungalovu – snadný pohyb bez schodů, nenáročná údržba, prosvětlený prostor. A to jsou jenom některé z nich. Pojďte se s námi dozvědět více o těchto přízemních domcích!

V naší nabídce najdete přes 300 různých typových projektů rodinných domů. Typové projekty na výstavbu bungalovů nabízíme od 15.900 Kč bez DPH. Vyberte si typový nebo individuální projekt, a již brzy vám bude říkat pane nový a praktický bungalov.

Typové projekty

Individuální projekty

Pro bungalovy hovoří hned několik výhod:

 • Bungalov lze upravit na bezbariérový dům.Perfektně zapadnou do jakékoliv zástavby – tradičního venkovského stylu i moderního satelitního městečka.
 • Absence schodů umožňuje rychlejší a jednodušší pohyb po domě.
 • Bungalov lze snadno upravit na bezbariérový dům.
 • Možnost vstupu na terasu z více obytných místností, jste v kontaktu se zahradou.
 • Místo pod střechou lze využít jako velkorysý úložný prostor.
 • Většinu částí domu (fasádu, okapy apod.) obsloužíte z jedné výškové úrovně.

Půdorys a vnitřní dispozice bungalovu

Typický bungalov má čtvercový půdorys. My vám ale nabízíme také projekty bungalovů s obdélníkovými půdorysy nebo půdorysy do L. Výhodou tzv. elkových bungalovů je možnost přesahu střechy a vytvoření kryté terasy. Střecha může být valbová, sedlová a rovná. Téměř ke každému bungalovu jsme schopni připojit garáž či garážové stání. Ani materiálem nejsme omezeni, nabízíme projekty na zděné bungalovy i dřevostavby. A jak je to s umístěním jednopodlažního domu na pozemek? Záleží na tvaru a dispozici domu, je vhodný spíše na větší rovinatou, nebo mírně svažitou parcelu.

Bungalov disponuje standardními místnostmi jako kterýkoliv jiný dům. Obytné místnosti jsou rozmístěny kolem centrálního prostoru – kuchyně a obývacího pokoje a většinou jsou propojené dlouhou chodbou. To může ztěžovat efektivní umístění bungalovu na pozemku z hlediska světových stran. Proto vám doporučujeme obrátit se na profesionály. Součástí projektové dokumentace od STAVEBNICE RD může být také projekt situace stavby.

Vyplatí se upravit typový projekt, nebo si nechat vypracovat individuál?

Pokud jste si vybrali jeden z nabízených typových projektů, ale chtěli byste na něm udělat nějaké změny, pak se na nás neváhejte obrátit. Poradíme vám, jestli bude ve vašem případě výhodnější upravit typový projekt, nebo vám raději vypracujeme nový, individuální návrh.

Cena individuálního projektu situace stavby se pohybuje od 37.500 Kč a zahrnuje studii a 2 konzultace zdarma.

Záleží totiž na rozsahu požadovaných úprav - zda se jedná o drobnosti, jako vyměnit či zrušit okno nebo dveře, doprojektovat garáž nebo změnit typ vytápění. Anebo zda půjde o rozsáhlejší úpravy, u kterých už bychom vám doporučili projekt individuální.

Nejoblíbenější bungalovy z naší nabídky:

Mezi favority v našem katalogu rodinných domů patří bezesporu bungalov ZOJA a STELLA.

Rodinný dům ZOJA Rodinný dům ZOJA
 • Vyniká moderním, jednoduchým tvarem podle posledních trendů.
 • Má prosvětlený velký obývací pokoj s francouzskými dveřmi na terasu a dostatečně rozměrné pokoje.
 • Součástí domu je garáž s přímým vstupem do domu.
 • ZOJA se hodí na pozemky s jižní orientací a dodáváme ji také ve variantě dřevostavby.
Rodinný dům STELLA Rodinný dům STELLA
 • Netradiční půdorys o zastavěné ploše do 150 m2. Splňuje podmínky, které opravňují stavět dům pouze na ohlášení.
 • Má oddělenou obytnou část od části klidové. Vždy tak máte své soukromí.
 • Obytné pokoje mají vstup na terasu. Nechybí krb, prostorná koupelna, šatna a technická místnost s toaletou, kotlem a chcete-li také pračkou a sušičkou.

Máte zájem o výstavbu bungalovu? Vyberte si z našich typových projektů a kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


Vyberte si dům snů

Dispozice

Cena domu

Počet podlaží

Typ domu

Název