RD Ekord - Mníšek

Ve vesnici na jihozápadním okraji Prahy, spadající do působnosti obce Mníšek pod Brdy vzniklo okázalé rezidenční sídlo nízkoenergetického domu Ekord 185.
 
Přízemní, podsklepený, samostatně stojící atriový domek s valbovou střechou je plně podsklepený dvojgaráží a  technickou místností.
 
Systém Ekord je unikátní stavební systém, kdy základ vnějších nosných stěn tvoří vícevrstvá konstrukce, skládající se z sádrové tvárnice 80 mm, parozábrany 0,2 mm, vláknité tepelné izolace 270 mm a betonové skořepinové tvárnice tloušťky 200 mm, obklad je proveden obkladovými cihelnými pásky.
 
Tento systém obstojí ve zvýšených požadavcích na minimalizaci tepelných ztrát a  vyhovuje (v kombinaci s vhodným systémem vytápění a rekuperace) nárokům na stavbu nejenom nízkoenergetických, ale i pasivních domů.
 
Obytná část domu je rozdělena na vstupní, denní a noční část. V přízemní prostřední části domku tvaru "L" je vstupní a denní část bytu, na každém křídle domu jsou ložnice.Vstupní část bytu tvoří předsíň, u vstupu se šatnou a technickou místností. Obytná denní část je členěna na obývací pokoj, jídelní kout a kuchyň, přes chodbu je přístup do noční části se dvěma ložnicemi, koupelnou a WC. Schodištěm je rovněž ze vstupní části umožněn vstup do suterénu.
 
Další noční část domu je řešena samostatným vstupem zvenčí a z obývacího pokoje a tvoří ji předsíň, ložnice a koupelna.
 
Vytápění je řešeno plynovým kondenzačním kotlem, voda z vlastní studny, kanalizace tlaková .